top of page
Search

Kako izračunati trošak bojanja i toniranja po aplikaciji?



Važnost razumijevanja troškova materijala u frizerskim salonima

U svijetu friziranja, gdje se konstantno traže inovacije i nove tehnike, često se zanemaruje jedan od najvažnijih aspekata poslovanja – troškovi materijala. Dublje razumijevanje cijena i kvalitete proizvoda koje koristimo, posebno onih najčešćih kao što su boje, razvijači i toneri, ključno je za održavanje zdravog i profitabilnog salona.


Zašto je toliko važno?

 * Planiranje proračuna: Poznavanje troškova materijala omogućuje precizno planiranje budžeta, što je od vitalnog značaja za uspješno poslovanje.

 * Odabir kvalitetnih proizvoda: Ulaganje u kvalitetne proizvode može dugoročno uštedjeti novac, jer će rezultirati boljim rezultatima i zadovoljnijim klijentima.

 * Optimizacija usluga: Razumijevanje troškova različitih usluga omogućuje određivanje realnih cijena i izbjegavanje gubitaka.

 * Smanjenje otpada: Pravilno skladištenje i korištenje proizvoda smanjuje otpad i štedi novac.

 * Odgovorno poslovanje: Poznavanje podrijetla i sastojaka proizvoda omogućuje odabir ekološki prihvatljivijih opcija


Poseban fokus na boje, razvijače i tonere

Ovi proizvodi čine značajan dio troškova u svakom frizerskom salonu. Zato je ključno:

 * Usporedba cijena i kvalitete: Ne uvijek najskuplji proizvod nudi najbolju kvalitetu. Potrebno je pronaći optimalni omjer cijene i performansi.

 * Razumijevanje različitih linija proizvoda: Svaka linija ima svoje specifičnosti i cijenu. Odabir prave linije ovisi o potrebama klijenata i uslugama koje se nude.

 * Pravilno doziranje: Precizno doziranje proizvoda smanjuje potrošnju i osigurava najbolje rezultate.

 * Redovito ažuriranje znanja: Frizerska industrija se stalno razvija, stoga je važno pratiti nove proizvode i tehnike.


Kako uštedjeti novac na materijalima?

 * Nabavka većih količina: Većina dobavljača nudi popuste za veće narudžbe.

 * Suradnja s drugim salonima: Zajednička nabava može dovesti do nižih cijena.

 * Redovito održavanje inventara: Praćenje zaliha sprečava zastarijevanje proizvoda i nepotrebne troškove.

 * Edukacija osoblja: Dobro obučeno osoblje će učinkovitije koristiti proizvode i smanjiti otpad.


Zaključak

Razumijevanje troškova materijala je ključni element uspješnog frizerskog poslovanja. Odabirom kvalitetnih proizvoda, pravilnim doziranjem i učinkovitim upravljanjem zalihama, možete smanjiti troškove, povećati profit i osigurati zadovoljstvo svojih klijenata.




     Kako izračunati troškove bojanja kose za jednu aplikaciju


  Kako bismo u našem primjeru lakše pratili postupak, koristit ćemo okrugli broj.

  Cijena boje od 100 ml: 9€

  Cijena litre razvijača: 10€

  Prosječna potrošnja po aplikaciji: 50 ml

  Omjer miješanja: Boja : razvijač = 1 : 1,5


          Izračun:

  Količina razvijača za 50 ml boje:

  Ako je omjer 1:1,5, to znači da za 1 ml boje treba 1.5 ml razvijača.

  Za 50 ml boje trebat će: 50 ml * 1.5 = 75 ml razvijača.

  Cijena 50 ml boje:

   Ako je 100 ml boje 9 €, onda je 1 ml boje: 9 € / 100 ml = 0.09€.

   Za 50 ml boje trošak je: 50 ml * 0.09 €/ml = 4.5€.

  Cijena 75 ml razvijača:

   Ako je 1000 ml razvijača 10 €, onda je 1 ml razvijača 10 € / 1000 ml = 0.01€.

   Za 75 ml razvijača trošak je: 75 ml * 0.01 €/ml = 0.75€

  Ukupna potrošnja:

  Boja: 50 ml

  Razvijač: 75 ml

           Ukupni trošak: 4.5 € (boja) + 0.75 € (razvijač) = 5.25 €


Na isti način možemo izračunati i trošak materijala tonera, samo uzmite u obzir omjer miješanja. 

Cijena tonera 100ml : 10€

Cijena razvijača 1000ml : 10€

Omjer miješanja tonera i razvijača :1:2

Prosječna potrošnja po aplikaciji : 30ml

           Izračun:

Količina razvijača za 30ml boje:    

 Ako je omjer 1:2, to znači da za 1 ml tonera, treba 2 ml razvijača.

Za 30 ml boje trebat će: 30 ml * 2 = 60 ml razvijača.

Cijena 30 ml tonera:

Ako je 100 ml tonera 10 €, onda je 1 ml tonera: 10 € / 100 ml = 0.1€.

 Za 30 ml tonera trošak je: 30 ml * 0.1 €/ml = 3€.

Cijena 60 ml razvijača:

Ako je 1000 ml razvijača 10 €, onda je 1 ml razvijača: 10 € / 1000 ml = 0.01€

Za 60 ml razvijača trošak je: 60 ml * 0.01 €/ml = 0.60€

Ukupna potrošnja:

 Toner: 30 ml

 Razvijač: 60 ml

            Ukupni trošak: 3€ (toner) + 0.60€ (razvijač) = 3.60€


I sad imamo cijenu utrošenog materijala jednog klasičnog bojanja u salonu  izrasta i toniranja čiji ukupni trošak iznosi : 5.25€ + 3.60€   = 7.85€



Važno:

 * Ostali troškovi: Ovaj izračun uključuje samo osnovne troškove boje, tonera i razvijača. Dodatni troškovi poput maski za kosu, šampona, regeneratora ili usluga frizera nisu uključeni.

 * Omjer miješanja: Omjer miješanja može varirati ovisno o proizvođaču boje i željenom rezultatu. Uvijek se pridržavajte uputa proizvođača.

 * Individualne varijacije: Potrošnja boje može varirati ovisno o duljini i gustoći kose.

Napomena:

Ovaj izračun je jednostavan primjer i služi kao osnova za procjenu troškova. Za točniji izračun preporučuje se uzeti u obzir sve specifične faktore kao što su vrsta boje, duljina kose, željeni rezultat i cijene proizvoda koje se koriste u procesu.


I za kraj naše male škole ;

…Budi inspiracija , budi frizer…budi vlasnik profitabilnog poslovanja. Svaki dan je prilika da naučiš nešto novo i učiniš da se svaki klijent osjeća posebno….


Vaš, AwakeVision 


 
 
 

Comments


bottom of page